Підписатися на RSS

/Files/images/важливо.png

Роз'яснення Міністерства освіти і науки України щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі.

Пам’ятка

батькам учнів Ганнівської ЗШ I – IIIступенів

Про заходи щодо збереження життя і здоров’я дітей, недопущення скоєння ними протиправних учинків

Шановні батьки!

Дирекція школи нагадує Вам, що згідно ст.59 Закону України «Про освіту»Ви несете повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я, дотримання режиму дня у робочі і вихідні дні, в поза навчальний час та під час учнівських канікул.

Для того, щоб з вашими дітьми не сталося нещастя, або щоб вони самі не скоїли протиправних вчинків, учням школи віком до 18 років забороняється знаходитися поза межами свого житлового помешкання влітку після 22.00 години, в осінньо-зимово-весняний період – після 21.00 години. Учням забороняється відвідувати дискотеки після вказаного часу.

Учням школи заборонено займатися тютюнопалінням, вживати спиртні напої, в тому числі слабоалкогольні і пиво.. Криміналом є вживання і розповсюдження наркотичних засобів.

Через численні каліцтва та часті нещасні випадки на дорогах учням школи заборонено самостійно виїжджати на дорогу з твердим покриттям на велосипедах до виповнення 14 років. Їзда на мопедах, скутерах, мотоциклах дозволяється при виповненні 16 років і при наявності водійських прав. Водіння транспорту дозволяється з 18 років при наявності водійських прав.

Без супроводу і контролю батьків неповнолітнім учням не дозволяється купатися у водоймах. Учням школи забороняється заходити і обстежувати територію нежилих приватних помешкань і будинків.

Учням школи заборонено проводити колективні походи і ночівлі на природі без контролю батьків.

Шановні батьки! Попередьте своїх дітей про заборону торкатися до незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними, торкатися до обвислих чи лежачих електропроводів. Нагадайте дітям про правила поводження з електро-та газоприладами, про правила пожежної безпеки. Нагадайте правила збереження життя під час грози. Не допускайте самостійного збирання та вживання дітьми грибів.

Контролюйте зв’язки дітей з незнайомими особами, новими друзями. Контролюйте вільний час своїх дітей. Не допускайте бродяжництва дітей, особливо в нічний час, після 22.00. подбайте про оздоровлення дітей та вчасну підготовку до школи.

Про відповідальність за вчинення насильства в сім'ї

Здійснення заходів щодо запобігання насильству в сім`ї у межах надання їм повноважень покладається на відповідні підрозділи органів внутрішніх справ; органи опіки і піклування; спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань запобіганню насильства в сім`ї.

В органах міліції заходи щодо запобігання насильству в сім`ї здійснюють служба дільничних інспекторів міліції та кримінальна міліція у справах дітей. Підставою для вжиття заходів вважається відповідна заява.

За результатами перевірки заяви (повідомлення) виносять офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім`ї та ставлять на профілактичний облік осіб, які вчинили насильство в сім`ї. Офіційне попередження може бути винесено осудній особі, яка на момент його винесення досягла 16-річного віку.

У випадках, коли один із членів сім`ї своєю поведінкою систематично (три рази і більше) провокує вчинення насильства в сім`ї і цим самим створює ситуацію, що може призвести до його вчинення, працівниками служби дільничних інспекторів міліції або кримінальної міліції в справах дітей такому члену сім`ї виноситься офіційне попередження про неприпустимість поведінки щодо насильства в сім`ї.

Після отримання офіційного попередження про неприпустимість інтимної поведінки, особа направляється до кризового центру для проходження корекційної програми. Також до особи може бути винесений захисний припис.

Захисний припис - спеціальна форма реагування служби дільничних інспекторів міліції та кримінальної міліції у справах дітей щодо захисту жертви насильства в сім'ї, яким особі, яка вчинила насильство в сім'ї, забороняється вчиняти певні дії стосовно жертви насильства в сім'ї. Захисним приписом особі, стосовно якої він винесений, може бути заборонено чинити певну дію (дії)у відношенні до жертви насильства в сім`ї, а саме:

· чинити будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування у відношенні до інших членів сім`ї;

· отримувати інформацію про місцеперебування жертви насильства в сім`ї;

· відвідувати жертву насильства в сім`ї, якщо вона тимчасово перебуває не за місцем спільного проживання членів сім`ї та інші

Обмеження встановлюються терміном до 30 діб з дня погодження захисного припису з прокурором.

За насильство в сім`ї чинним законодавством передбачено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність.

Стаття 173-2 Закону України «Про адміністративні правопорушення» - за вчинення насильства в сім`ї , тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї, тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'яти діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Особлива увага акцентується кримінальним законодавством, щодо порушення прав дітей та вчинення відносно них насильницьких дій з боку батьків. Кримінальну відповідальність передбачено за втягнення батьками неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми. За вчинення легких тілесних ушкоджень при прояві насильства в сім’ї настає кримінальна відповідальність згідно з ст. 125 Кримінального кодексу України. Частина 2 статті 155 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, вчинені батьком, матір'ю або особою, що їх замінює. Також, санкція ст. 156 Кримінального Кодексу України визначає відповідальність за вчинення щодо малолітньої особи розпусних дій батьком, матір'ю або особою що їх замінює. Кримінальною відповідальністю переслідуються і інші злочини, вчинені при прояві насильства в сім’ї.

Отже, насильство в сім’ї залишається однією з основних проблем сьогодення, що не втрачає свою актуальність в українському суспільстві. Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, протидії та запобіганню будь-яким його проявам мають відповідну підтримку на державному рівні. З метою припинення поширення цього негативного явища та захисту людей котрі потерпають від насильства в сім’ї, нормами адміністративного та кримінального законодавства передбачено основні засади відповідальності за вчинення даних протиправних дій.

Про користь гарячого харчування школяра

/Files/images/36.jpg

Гаряче харчування в системі харчування людини має вкрай важливе значення.

Багаторічний досвід спостережень лікарів і педагогів показав, що учні, які не споживають під час навчального дня гарячу їжу,швидше стомлюються, частіше скаржаться на головні болі, втому, на болі в шлунку, поганий присмак у роті, поганий настрій і знижену працездатність. До того ж, згідно зі статистикою, хвороби шлунка серед дітей шкільного віку займають друге місце після захворювань опорно-рухового апарату.

Словом, все більше фактів говорить на користь обов'язкового гарячого харчування для всіх школярів під час їх перебування в школі. Ще не так давно статистика показувала, що школярі, особливо старшокласники воліють не якісну їжу, а чіпси, бутерброди, кока-колу,всілякі рекламовані сухарики. На щастя тенденція почала змінюватися і все більше старшокласників схиляються до того, що при великому навантаженні в школі необхідне гаряче харчування. Освоєння шкільних програм вимагає від дітей високої розумової активності. Маленька людина, що залучається до знань, не тільки виконує важку працю, але одночасно і росте, розвивається, і для всього цього вона повинна отримувати повноцінне харчування.

Сучасний школяр повинен їсти не менше чотирьох разів на день, причому на сніданок, обід і вечерю неодмінно має бути гаряча страва. Для зростаючого організму обов'язкові молоко, сир, сир, кисломолочні продукти - джерела кальцію і білка. Дефіцит кальцію і фосфору також допоможуть заповнити рибні страви. Як гарнір краще використовувати не картоплю чи макарони, а тушковані або варені овочі (капусту, буряк, цибуля, морква, бобові, часник і капусту). За день школярі повинні випивати не менше двох літрів рідини, але не газованої води, а фруктових або овочевих соків.

Харчування школяра має бути збалансованим. У меню школяра обов'язково повинні входити продукти, що містять не тільки білки, жири і вуглеводи, а й незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали й мікроелементи. Ці компоненти самостійно не синтезуються в організмі, але необхідні для повноцінного розвитку дитячого організму. Співвідношення між білками, жирами і вуглеводами має бути 1:1:4.

Калорійність раціону школяра повинна бути наступною:

7-10 років - 2400 ккал

14-17 років - 2600-3000 ккал

якщо дитина займається спортом, вона повинна отримувати на 300-500 ккал більше.

DownloadБатьківські права та обов'язки за законодавством України1.docxMicrosoft Word документ [21.2 KB]СкачатьDownloadЯк зберегти здоров'я першокласників в умовах навчанняРекомендації батькам2.docxMicrosoft Word документ [20.0 KB]СкачатьDownloadПам'ятка для батьківПАМ.docMicrosoft Word документ [37.5 KB]СкачатьDownloadРоль батька і матері у вихованні дитиниКонсультація.docMicrosoft Word документ [46.0 KB]СкачатьDownloadПомилки у вихованні дітей.docxMicrosoft Word документ [15.1 KB]СкачатьDownloadЯк підготувати дитину до школиБатькам майбутніх першокласників.docMicrosoft Word документ [65.5 KB]СкачатьDownloadЯк виховувати обдаровану дитинуРекомендації батькам.docMicrosoft Word документ [28.5 KB]СкачатьDownloadРекомендації батькам п'ятикласниківКласний керівник.docMicrosoft Word документ [35.5 KB]СкачатьDownloadТести для батьківБілоусенко Н.В..docxMicrosoft Word документ [1.1 MB]СкачатьDownloadТипи батьківського спілкування.docxMicrosoft Word документ [14.5 KB]Скачать

Інтернет для батьків

http://pedpresa.com/video/category/lessons/

Відеоуроки для батьків майбутніх першокласників

http://rodkom.org/

Сайт Всеукраїнської громадської організації "Батьківський комітет України"

http://upsihologa.com.ua/ponimaete_li_svoego_rebenka_test.htmlПеревірте, наскільки ви розумієте свою дитину

http://test.vin.com.ua/test4/main.htm

Дізнайтесь, чи гарні ви батьки

http://teacher.at.ua/publ/perevirte_zdibnosti_vashoji_ditini_mozhlivo_vona_genij/48-1-0-8182

Перевірте здібності вашої дитини. Можливо, вона геній?

http://www.onlandia.org.ua/pages/Vanhemmille

Оновлена інформація про те, як ви можете зробити Інтернет більш безпечним для дітей

http://www.babybezpeka.org.ua/index.php?section=RoadToSchool

Цей сайт розроблений працівниками органів внутрішніх справ України, тут ви дізнаєтесь, як захистити свою дитину від негативних чинників та навчити її правилам безпеки життя.

http://www.uaua.info/

Інтернет-енциклопедія сім'ї, материнства, дитинства. Статті, огляди, відгуки, думки на теми: планування дитини, вагітність, розвиток дитини; здоров'я, хвороби, лікування дітей; психологія дітей і підлітків, сімейних стосунків та інші. Є можливість отримати консультацію лікаря, психолога, юриста; взяти участь в обговоренні проблем.

http://logopedia.com.ua/parents_2.htm Консультації логопеда для батьків

http://petryk.com.ua/139

Сайт містить поради щодо виховання дітей, розвиваючі ігри та іншу корисну інформацію

http://www.kidsunity.org/

Портал для дітей з обмеженими можливостями та їх батьків. Містить статті та книги з проблем виховання, навчання, реабілітації дітей з обмеженими можливостями, каталог закладів (Білорусь), пропонуються можливості співробітництва.

Кiлькiсть переглядiв: 452

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.